SIRIO PERFORMER 5000+KABEL
Producent: Sirio Antenne
Opis produktu
PERFORMER 5000+KABEL
2 METRY DLUGOSCI, MOZLIWOSC POCHYLENIA, ZLACZE UC 1 OD DOLU, PASUJE NA MAGNES PL
Electrical Data
- Type: base loaded
- Frequency range: 27 ... 28.5 MHz
- Impedance: 50 Ω
- Polarization: linear vertical
- SWR @ res. freq.: ≤ 1.2
- Bandwidth @ SWR ≤ 2: ≥ 2000 KHz (200 channel)
- Max. power:
1500 Watts (CW) continuous
5000 Watts (CW) short time
Mechanical Data
- Mounting:
TURBO-5000, PERFORMER-5000: hole Ø 12.5mm
TURBO-5000 PL, PERFORMER-5000 PL: UHF-male (PL 259)
- Cable lenght/Type:
PL version: not supplied
Standard: for power up to 600 Watts max: 4m RG58
Hi power: for power up to 2000 Watts max: 4m RG303 teflon
- Height (approx.): 1965 mm